HGSKart | Konular | Kitaplar

HGS Kart Nereden Alınır


Kgs ve ogs den hgs ye geçişler devam ediyor..Hgs etiketi yada kartı satış noktalarıda ıoldukça fazla...Bankalar kredi kartı sahibi müşterilerine hgs etiketini ücretsiz veriyor..
Aynı zamanda HGS kart ve hgs etiketi PTT şubelerinde ve karayollarının giriş ve çıkışında bulunan PTT noktalarından temin edilebilir.

Ptt de HGS ücreti 5 TL olarak belirlenmiş durumda. Sistemin en büyük avantajlarından biri de HGS Kartı sahibi vatandaşların HGS kartlarını benzin istasyonları, marketler hatta bakkalarda bile doldurulabilecek olması, bu avantaj sayesinde vatandaşlar artık madur olmayacaklar.

Ancak sistem şu anda yeni olması sebebi ile sadece PTT noktalarından bu işlemi yapabiliriz. Diğer bir alternatif kullanıcının HGS gişelerinden yapmış oldukları geçişlerin karşılığının ve ödemelerin düzenli olarak tahsil edilmesi amacı ile PTT’de (Şimdilik sadece PTT, ileride başka bankalar da olabilir) bulunan bir posta çeki hesabı ile ilişkilendirerek verdiği para aktarma talimatı kullanılabilir.

Ptt den sonra birçok banka ve avea şubeleri de hgs kart ve hgs etiket satışına başlamış durumda..bankalar müşterilerine hgs ye online başvuru imkanı verip hgs etiketlerini ücretsiz evlerine posta ile gönderiyor..

HGS satışı yapan bankalar ve hgs kampanyaları hakkında detaylı bilgi için tıklayın


Konular