HGSKart | Konular | Kitaplar

Kgs ve Ogs Kalktı Artık Sadece Hgs Var


2012 Eylül ayı itibari ile kullanılmaya başlanılan hgs hızlı geçiş sistemi 2013 şubat ayı itibari ile tek geçiş sistemi oldu.Ocak ta kaldırılması beklenen kgs ve ogs gişeleri ek 1 ay süre il 31 ocak ta tamamen kaldırıldı..Bugündn ititbaren artık kgs ve ogs den hgs ye geçmeyen hgs için başvurmayanlar köprü ve otoyollardan kaçak geçmiş olacak ve ceza ödeyecek..Sürücüler, Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) yerine Hızlı Geçiş Sistemi'ni (HGS) kullanmaya başladı. Uyarılara rağmen bazı sürücüler KGS ve HGS'den kaçak geçti.

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan kartlı geçiş sistemi KGS gişeleri gece 00.00 itibariyle kaldırıldı. Sürücüler, Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) yerine Hızlı Geçiş Sistemi'ni (HGS) kullanmaya başladı.

Karayolları Genel Müdürlüğü ve PTT Genel Müdürlüğü'nce hazırlanarak 17 Eylül 2012 itibariyle kullanılmaya başlanan HGS, KGS'den farklı olarak gişelerden durmaksızın geçmeye imkan sağlıyor.

KİMİ KAÇAK GEÇTİ KİMİ GERİ MANEVRA YAPIP GİŞELERDEN GEÇMEDİ
Gece saatlerinde, Fatih Sultan Mehmet Köprsünü kullanan sürücüler, KGS gişelerini bulamayınca beklemeden geçti. Bazı sürücüler ise henüz yerlerine tam olarak yerleştirilmeyen tabelalar dolayısıyla nereden geçecekleri konusunda kararsız kaldı. Bazı sürücüler ise geri manevra yaparak gişelerden geçmedikleri gözlendi. Öte yandan, uygulamanın sonlandırılmasıyla birlikte otoyol ve gişelerdeki KGS tabelalarının sökülerek yerlerine HGS tabelaları yerleştirilmeye başalandı.


Konular